Rezervasyon

Online

Rezervasyon

Aşağıdaki formu kullanarak kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz

Kebapta asıl amaç gerçek Adana lezzetini İstanbul’da misafirlere tattırmak. Adana kebabı dışında, Avlu’nun zengin ocak menüsünde, kuzu, beyti, patlıcan gibi bilinen kebapların yanı sıra küşleme, şaşlık, külbastı gibi özel tatlar da yer alıyor. Kırmızı et yemeyen konuklar da tavuk kıyması, fıstık ve ince kaşarla hazırlanan mekanın kendine oldukça güvendiği spesiyali Avlu kebabını tercih edebiliyorlar. Ayrıca; sigara içmek, hava almak, uzun masalarda buluşamayıp muhabbete ayaküstü devam etmek isteyenler için mekanın üstü açık ufak bir avlusu var.

Hataylı aşçının elinden günlük çıkan mezeler ise kebabın yanında keyfi arttırıcı özellik taşıyor. 20 çeşit meze ile konuklar masalarını diledikleri renklerle donatabiliyorlar. Caciki, Atom, Girit Peynir Ezme, Tapanakis ve Arnavut Ciğeri mekanın özel müşterisi olan mezeler. Sonrasında kaşarlı patlıcan, Cunda Sıcak Ot gibi favori ara sıcaklarla midede ete yer hazırlanıor. Ocaktan gelen etler soğutulmadan bitirilmesi özenle takip ediliyor ve Avlu’da bir akşam keyfi bu sefer Antepli ustanın elinden çıkan nefis dondurmalı katmer ile sona eriyor. Saatler 23.00’ü gösterirken ışıklar biraz daha kısılırken, müziğin sesi atmosfere ve keyfinize  göre biraz daha arttırılıyor.

 

 

avlu_0969

 

avlu_0903

 

Pazar günü dışında haftanın 6 günü 18.00’de servise başlanan Avlu’da, Salı günleri sadece Sezen Aksu’ya ve onun akıllara kazınmış şarkılarına adanırken, Perşembe akşamları ise Selami Şahin-Sıla-Orhan Gencebay-Kayahan gibi isimlerin unutulmaz şarkılarından oluşturulan özel bir liste ile Efkarlı Perşembe ismi ile misafirlere özel akşamlar sunuluyor.

Kısacası Avlu’daki samimi ve sıradışı ocakbaşı-meyhane sentezi, bütün klişeleri bozuyor ve sizleri bu keyfi paylaşmaya çağırıyor.

ONLINE REZERVASYONTELEFON İLE REZERVASYON

Aşağıdaki numarayı kullanarak rezervasyon yaptırabilirsiniz

Telefon:  +90 546 233 44 51

 

NEREDE?

Avlu Ocakbaşı, Yeni Çarşı Caddesi No:32 Kat -1 Beyoğlu/İstanbul adresinde hizmet veriyor.Galatasaray Lisesi’ne 50 metre uzaklıktaki Alman Kültür Vakfı binasına girdikten sonra 1 kat aşağı iniyorsunuz. Merdivenden inince karşınıza çıkan loş bir koridorun sonunda açılan kapı ile binanın avlusuna ulaşıyorsunuz. Kot farkı ile Garajistanbul sokağında 2.katta bulunan Avlu’nun sıcak ve samimi dekoru sizi evinizde hissettiriyor.